Kontrollü Büyümek İsteyen Her KOBİ’ye Mikro Jump Lazım!

Mikro Jump ile hangi sektörde olursanız olun tüm süreçlerinizi tek bir program ile uçtan uca yönetebilirsiniz. Üstelik siz işlerinizi büyütürken ticari yazılımınız da sizinle birlikte büyür. Siz de KOBİ olarak kontrolü büyümek, rekabette öne çıkmak istiyorsanız Mikro Jump ürünü tam da size göre.

Mikro’nun, KOBİ’lerin standart ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak geliştirdiği esnek, işlevsel çözüm setiyle tanışın.

Sektör fark etmeksizin tüm şirketler artık, günün ihtiyaçlarına tam uyum sağlayan ve aynı zamanda yarının ihtiyaçlarına göre geliştirmeye açık çözümler arıyor. 1988 yılından beri her zaman müşterilerinin nabzını tutmayı başaran ve kurumsal çözümlerini bu bilgi ve tecrübeyle şekillendiren Mikro, Standart Seri ile modüler ve genişletilebilir bir yapı ve maliyet avantajı sağlıyor.

Kolay Erişim ve Yetkilendirme: Standart Seri, esnek yapısıyla her tip kullanıcı için hızlı bir alışma dönemi vadediyor. Daha önce herhangi bir ticari otomasyon yazılımı kullanmamış bir kullanıcı bile, Mikro tecrübesiyle geliştirilmiş arayüzler sayesinde kısa sürede sistemi verimli bir şekilde kullanmaya başlayabiliyor.

Yetkilendirme, Standart Seri’nin en önemli özelliklerinden biri… Kapsamlı yetki tanımlamaları ile kullanıcıların program üzerinde görüntüleyebileceği ve düzenleyebileceği tüm alanlar önceden belirlenebiliyor. Böylece her kullanıcı, sadece kendisine tanınmış yetki çerçevesinde evrak okuyabiliyor, değiştirebiliyor ve yeni kayıt ekleyebiliyor veya silebiliyor.

Tüm Ofis Ürünleri ile Kolay Entegrasyon: Microsoft Outlook,Standart Seri ile program içerisinden erişilebilir ve görüntülenebilir. Böylece e-postalardan ve Outlook kişilerinden programa veri aktarımı gerçekleştirmek, gün içinde her iki programa aynı ekrandan erişmek mümkün hale gelir. Ayrıca program, yeni Word, Excel veya OpenOffice belgeleri yaratarak, her türlü analiz, rapor veya grafik çalışmalarının kolayca gerçekleştirilebilmesini sağlar.

Yedekleme ile Veriler Güvende: Veri kayıplarının önüne geçebilmek için geliştirilen veri yedekleme ve geri yükleme özelliği, Standart Seri’yi tercih eden şirketler için önemli bir avantaj… Otomatik ve manuel yedekleme seçenekleri ile program üzerindeki tüm veriler belirlenen bir klasöre sıkıştırılarak yedeklenir. Gerekli durumlarda veri, bu klasörden programa kolayca geri yüklenebilir.

Standart ve Özelleştirilebilir Raporlama Seçenekleri: Gelişmiş raporlama yeteneği sayesinde Standart Seri, kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği tüm raporları bünyesinde barındırır. Diğer taraftan kullanıcılar, standart rapor tipleri haricinde ihtiyaç duydukları diğer özel formatlarda raporları da üretme şansına sahip olur. Raporlamalarda herhangi bir sayı sınırlaması da yoktur. 

Mikro Jump Hakkında

  • Çok boyutlu raporlama yapabilen veri küpleri,
  • Hızlı arama menüsü,
  • Makro tanımlama ve makrolar doğrultusunda iş akışı,
  • Tek veri tabanı içerisinde firma ve şube bazında çoklu veri girişi olanağı,
  • Program içinden kullanıcılar arası anlık mesajlaşma,
  • Otomatik döviz kuru güncelleme (internete bağlıyken),
  • Hatırlatma ve bildirimler MsSQL açık veri tabanı

Stok yönetimi, satın alma, satış ve satış kanalları yönetimi ile finans ve bütçe yönetimi süreçlerini kapsayan bu ürün ayrıca, daha kapsamlı analizlere ihtiyaç duyan kullanıcılar için; karar destek sistemi, sabit kıymetler ve genel muhasebe ürünleriyle destekli olarak kullanılabiliyor.

Finansal yönetim sisteminin ayrılmaz bir parçası olan Genel Muhasebe Yönetimi ürünü ile muhasebe evrakı için fiş sihirbazları tanımlamak, bildirge ve beyanname işlemlerini gerçekleştirmek mümkün.

İthalat ile ilgili her türlü işlemin rahatlıkla gerçekleştirilebilmesini sağlayan bu ürünle her türlü evrak basılabilir, ithalat maliyetleri hesaplanabilir. Ayrıca ‘Dahilde İşleme İzin Belgesi’ (DİİB) takibi gerçekleştirilebilir ve tüm bu işlemler için detaylı raporlar alınabilir.

İhracat operasyonlarıyla ilgili her türlü evrak basımının gerçekleştirilebildiği bu ürün sayesinde; packing list, gümrük çıkış beyannamesi, döviz alış belgesi, menşei şehadetnamesi, A.TR belgesi, EUR.1 dolaşım sertifikası, Form A tanımlamaları takip edilebilir, her türlü işlemin detaylı raporları alınabilir.

Servis noktalarını baştan sona yönetmek, müşterilerden gelen servis taleplerini (garanti dâhilindeki ve haricindeki) tek tuşla ilgili servis noktasına iş emri olarak atamak mümkün. Servis süreçleri tüm detaylarıyla takip edilebilir.

 

Personel mevzuat takibine yönelik tüm işlemler için eksiksiz, hatasız, hızlı ve güvenilir çözüm sunar. Personel sayısı kaç olursa olsun, her ölçekteki şirkette tüm işlemler insan kaynaklarının eforu minimum seviyede kullanılarak gerçekleştirilir.

 

Tüm şirket varlıkları tanımlanabilir, zimmet yerleri belirlenebilir; faydalı ömür tanımları ve finansal sözleşmeler ile ilgili tanımlamalar gerçekleştirilebilir. Amortisman ve yeniden değerleme meblağları muhasebeleştirilebilir. Enflasyon düzeltmesi ve muhasebe uyarlamaları ile ilgili detaylı raporlar alınabilir.

 

Veriyi iş süreçleri açısından anlamlı hale getiren tüm raporlar bu sistemde mevcuttur. Verilerin istenen detayda incelenebildiği ve var olan veri küplerinin kullanılabildiği bu üründe kullanıcılar ayrıca, kendi veri küplerini kolayca oluşturabilirler.

 

Bu ürünü kullanarak şu yazılımlarla entegrasyon ve veri aktarımı kolayca gerçekleştirilebilir: Renault, Ford, Tofaş Otomotiv ana sanayi; Aras Lojistik ve Yurtiçi Kargo lojistik firmaları ve ayrıca IMS, Fidelio, AC Nielsen, Evrim, Arkman, Maestro, Vizyonex, Micros, Mekom v3, Nexus 32 bit v1.14, Pepsi, GMSS, Tarım Bakanlığı, Omni–Vectron.

 

Mikro’nun e-fatura uygulaması, e-fatura alım/gönderim işlemlerinin, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen; e-fatura portalı, entegrasyon ve Özel Entegrasyon olmak üzere her üç yöntemle de gerçekleştirilebilmesini sağlar. Bu hizmet, tercih edilen yöntemle STANDART SERİ içerisinden kullanılabilir.

 

Mikro’nun e-defter uygulamasıyla Yevmiye Defteri ve Defter-i Kebir, GİB’in belirlediği standartlarda hazırlanabilir ve oluşan dosya elektronik olarak GİB’e kolayca gönderilebilir. Böylece, bugüne kadar kağıt ortamda hazırlanan ve saklanan evrak, elektronik ortamda işlem görmeye başlar.

Bu ürün, büyüyen ve gelişen iş ortaklarına 6 farklı dil seçeneği sunarak onların uluslararası faaliyetlerine destek olur. Mikro kullanıcıları; İngilizce, Almanca, Rusça, Azerice, Bulgarca ve Arapça’yı içeren çoklu dil paketini tercih ederek yurt dışı operasyonlarını geliştirme fırsatını yakalar.

 

Rapor Bankası, herhangi bir yazılımcı desteğine ihtiyaç duymadan, işletmelerin kendilerine özgü raporlar hazırlayabilmelerine imkân verir. ‘Report Builder’ ile her kullanıcı, kendi raporlarını dilediği formatta kolayca hazırlayabilir.

Yazılımlarımızla ilgili bilgi almak istermisiniz?​

Ürünlerimiz, Yazılımlarımız ve Hizmetlerimizle ilgili bili almak için bizi arayın, yazın, tıklayın sizi arayalım…