Mikro Perakende Çözümleri

Retail 9000


REtail

Türkiye’nin önde gelen perakendecileri için, tam olarak onların finansal ihtiyaçlarına göre kurgulanmış bir satış otomasyonu yönetim sistemi...

Perakende zincirleri, süpermarketler, zincir mağazalar ve akaryakıt istasyonlarının teknoloji otomasyonu ihtiyaçları diğer sektörlerden farklı gelişiyor. Dev perakende şirketlerine ve çok şubeli gelişmiş yapılara özel Retail 9000 finansal otomasyon platformu, perakendenin iş yapış biçimlerine özel tüm ihtiyaçların tek bir otomasyon sistemi ile karşılanmasına imkân tanıyor.

Retail 9000, perakende satış otomasyon yönetim sistemi, POS ve yeni nesil ÖKC satışlarından muhasebeye kadar, işletmenin tüm ticari ve finansal hareketlerini kapsayan, işletmeye özel bir iş modeli oluşturulmasını sağlayan ve en önemlisi de bilginin analiz edilerek sağlıklı ve atik bir karar destek sisteminin oluşmasına olanak veren yönetim mimarisidir.

Retail 9000 ile Sunulabilen Diğer Ürünler

 1. Satış ve Pazarlama
  • Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), Promosyon Yönetimi, Satış Yönetimi (Ticari Set), İhracat Yönetimi ve Tamir Servis Merkezi Yönetimi süreçlerinizi geliştirerek pazarda daha rekabetçi bir pozisyona kavuşabilirsiniz. CRM ile başlayan satış operasyonunuzu, diğer promosyonlarınızla destekleyerek hem tüm satış-pazarlama sürecinizi geliştirebilir, hem de satış sonrası verilen tamir-servis hizmet operasyonlarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz.
 2. Üretim Yönetimi

  Üretim sürecinde; malzeme planlama, kapasite planlama ve toplam kalite yönetimi operasyonları kritik öneme sahip… Üretime dayalı bir işletmeyseniz, Mikro’nun sunduğu my e-RP ile kaynaklarınızı etkili bir biçimde planlayabilir ve kolayca yönetebilirsiniz.

 3. Satın Alma

  İş Ortakları Yönetimi (VRM), Promosyon Yönetimi, Satın Alma (Ticari Set), İthalat Yönetimi ve Masraf Yönetimi süreçlerini ele alarak, tüm iş akışlarınızı yönetmeniz ve analiz etmeniz mümkün.

 4. Finans ve Muhasebe

  Küçük bir işletme, şirketler grubu veya bir holding yapısına sahip olabilirsiniz. my e-RP ile denetim firmalarından borsaya açık şirkete kadar hiyerarşik yapınız ne olursa olsun; Finans, Genel muhasebe, Personel, İnsan Kaynakları, Sabit kıymet, Enflasyon muhasebesi (SPK), Konsolide Muhasebe, UFRS süreçlerinizi ve e-Fatura, e-Defter uygulamalarınızın tümünü genel muhasebeye entegre edebilirsiniz. Tüm bu süreçleri en verimli, en hızlı ve en doğru şekilde konsolide ederek analitik sonuçlar elde edin.

 5. İş Zekası ve Raporlama

  Analitik raporlama bugün, kurumların karar alma süreçlerinde etkili olan en önemli araçlardan biri. my e-RP’nın sunduğu iş zekâsı ile kurumunuzun ihtiyaç duyduğu analitik raporları hızlı, doğru ve hatasız bir şekilde alabilirsiniz. İster anlık (reel-time) raporlamayı, isterseniz de önceden programlanmış özet raporlama modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca, programın sunduğu hazır rapor formatları dışında kendi size özel raporlar tasarlamak için ‘Report Builder’ aracını kullanabilirsiniz.

Retail Ofis


Hızla gelişen perakende sektörünün güncel ihtiyaçlarına tereddütsüz yanıt verebilen kapsamlı çözümler Mikro’da...

Perakende alanında yapılan araştırmalar ve uluslararası anketler, online satış kanalları ile fiziksel mağazacılık arasındaki rekabetin ileriki dönemde daha da yoğunlaşacağını gösteriyor. Kuşaklar arası geçiş ile değişen müşteri profili, perakende sektöründeki tüm paydaşların her alanda çok daha öncelikli olması gerekliliğini ortaya koyuyor.

 

 

Perakendede Değişen Tanımlar

Rastgele müşteri yerine sadık müşteri, tedarikçi yerine iş ortağı, raftaki mal yerine performansı ölçülebilir ürün gibi kavramların ön plana çıktığı perakende sektöründe işletmelerin, farklı süreçlerini tek bir sistem altında toplaması, yönetmesi ve analiz etmesi gerekiyor. Dolayısıyla mağazalar, marketler ve dağıtım firmaları, bugüne kadar geleneksel yöntemlerle sürdürdükleri yönetim süreçlerini artık değiştirmek zorundalar... Üstelik sıradan yazılımlar çoğu zaman, bu rekabet ortamının gerektirdiği dinamik işletme mantığı açısından yavaş ve yetersiz kalıyor.

Mikro’nun Retail Ofis adıyla ortaya koyduğu perakende çözüm platformu, işletmelerin tüm ihtiyaçlarının tek bir otomasyon sistemi ile karşılanmasını sağlıyor.

 1. Retail Ofis Neler Sunuyor?
  • Stok Yönetimi,
  • Hizmet ve Masraf Yönetimi,
  • Satın Alma Yönetimi,
  • Satış Yönetimi,
  • Finans Yönetimi,
  • Karar Destek Sistemi,
  • Mağaza/Market Yönetimi,
  • Promosyon Yönetimi,
  • Akaryakıt İstasyonu Yönetimi
Mali onaylı POS ve yeni nesil yazar kasalar (ÖKC) ile mükemmel uyum:

Retail Ofis, Türkiye genelinde mali onay almış olan hemen tüm POS ve yeni nesil yazar kasalar (ÖKC) ile entegre çalışabilme özelliğine sahip. Marka bağımsız entegrasyon yeteneğiyle Retail, teknik altyapısı uygun olan POS cihazları ve PC POS çözümü yardımıyla satışları da anlık olarak takip edebilme imkânı sunuyor. Bu sayede stok, cari ve muhasebe verileri gün sonunu beklenmeden elde edilebiliyor.

RETAIL OFİS ile entegre olabilen diğer cihazlar:

Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, kiosklar, elektronik raf etiket sistemleri vb.

Online Satışta e-Dünya:

Retail Ofis, elektronik platformda, işletmeler arası e-ticaret (B2B) ve firmadan müşteriye yönelik e-ticaret (B2C) her türlü iş yapış biçimini destekleyecek şekilde tasarlandı. Bu sayede nihai müşterilere internet ortamından satış (online satış) yapabilmek için her türlü geliştirme kolayca yapılabiliyor. Şirketler, Retail Ofis ile sanal mağazaları arasında iletişim kurabilme, anlık stok bilgisi tutulabilme, ürün bilgisi gönderebilme, sipariş alabilme, satış ve tahsilat işlemlerini takip edebilme şansına kavuşuyor.

Kullanıcı Dostu ve Kişiselleştirilebilir Ekranlar:

Kullanıcı deneyimi açısından ele alınarak geliştirilen Retail Ofis’de klasik menüye ek olarak geliştirilen yeni nesil MetroStyle ekran seçeneği, kullanıcılara sık kullandıkları menüleri kendi masa üstlerinde toplayabilme ve işlemlerini pratik şekilde gerçekleştirebilme olanağı sunuyor. Birden fazla yabancı dili destekleyen ve işlemleri farklı döviz cinsleriyle takip edebilmeye imkân veren Retail Ofis, ithalat ve ihracat yapan işletmelere, uluslararası kurallara uygun dokümantasyon hazırlıyor ve dövizle alınıp satılan ürünlerde ya da enflasyonist ekonomi şartlarında alternatif finans kontrolü sağlıyor.

Geliştirmeye Açık Bir Platform:

Windows otamında geliştirilen Retail, kullanıcılarına birçok ayrıcalıklı işlemi kolaylıkla yapabilme esnekliğini sunuyor. MS-SQL açık veri tabanı, kullanıcıların bu platformu özel ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirebilmelerine, dış ortamda hazırlanan DLL dosyaları ile haberleşme sağlayabilmelerine olanak tanıyor.

Akaryakıt İstasyonlarına Özel Modül:

Retail Ofis, 7/24 hizmet veren akaryakıt istasyonlarına özel fonksiyonları da barındırıyor. Pompadan istasyon marketine, satın alma süreçlerinden muhasebeye kadar istasyonların tüm operasyonlarının yönetilebildiği Retail, aynı zamanda vardiya hesapları, market otomasyonu, kredi kartlı ve veresiye satışlar gibi özellikler içeriyor.

Retail Ofis akaryakıt modülü sayesinde iş akışlarınızı; akaryakıt satışları, market satışları, bakım ve servis, satın alma, finans ve muhasebe başlıkları altında kategorilendirmeniz mümkün.

Retail Ofis Ailesi Ürünleri

 1. Eko Ofis

  Eko Ofis, tek şubeli mağaza ve marketlerde tek depo ve en çok 3 adet POS ve/veya ÖKC’ye kadar destek veriyor. Satış noktası terminalleri ile arka ofisin konuşabilmesini sağlayan Eko Ofis; terazi, fiyat gör vb. mağaza ekipmanları ile de haberleşebilen bir otomasyon sistemi olarak karşınızda… Stok Yönetimi, Hizmet Yönetimi, Masraf Yönetimi, Satın alma, Satış Yönetimi, Finans Yönetimi modülleri ile bir programdan beklenen standart işlevselliğin yanı sıra Eko Ofis, e-Ticaret entegrasyonu gerçekleştirebilen, sanal mağazaları haberleştirebilen, anlık stok bilgisi tutabilen, ürün bilgisi gönderebilen, satış ve tahsilat işlemlerini takip edebilen perakende yazılım ürünüdür.

 2. Standart Promosyon

  Ofis ve Standart Seri programları ile entegre çalışacak şekilde geliştirilen Standart Promosyon programı; stok, cari, mağaza detaylarına göre promosyonlar tanımlayabilmenizi ve bu promosyonları dilediğiniz zaman, dilediğiniz formatta raporlayabilmenizi sağlıyor.

 3. Ofis

  Ofis, perakende satış noktalarının belkemiği olan satış noktası terminalleri ve yeni nesil ÖKC’ler ile arka ofisin (back office) konuşabilmesini sağlayan; terazi, fiyat gör vb. mağaza ekipmanları ile haberleşen, ticari işletmenin faaliyetlerine ilişkin tüm ihtiyaçlara tam yanıt verebilen Mikro ürünüdür. Entegre yapıya sahip bir otomasyon sistemi olarak, ürün ailesinin diğer elemanları (muhasebe, personel vb.) ile birlikte çalışan Ofis, bir perakende işletmesinin tüm ihtiyaçlarına sistematik bir yapıda cevap verebiliyor. Piyasadaki tüm onaylı POS’ları ve yeni nesil ÖKC’leri destekliyor.

 4. Mikshop

  Günümüzde, her sektörde olduğu gibi perakende sektöründe de, ‘koşulsuz müşteri memnuniyeti’ bir avantaj olmaktan çıktı. Artık bunu sağlayamayan işletmelerin ayakta kalması çok zor. Çözüm sunduğu sektörlerdeki yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden Mikro, perakende sektörü için geliştirdiği Mikshop ile mağazacılık anlayışına yeni bir bakış açısı getiriyor. Dokunmatik ekranlar üzerinde çalışabilen Mikshop, tüm satış operasyonlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenize yardımcı oluyor.